Strona głównaAktualnościOgólneDzień Bezpiecznego Internetu 2021

9 lutego br. będziemy obchodzić Dzień Bezpiecznego Internetu 2021.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer.

DBI ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. 

Zachęcam społeczność szkoły do zapoznania się z treścią następujących materiałów:

– W sieci z Ewą Farną (https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/materialy-multimedialne/w-sieci.html)

– Skutki nadmiernego korzystania z komputera i Internetu (https://www.saferinternet.pl/pliki/publikacje/nadmierne_korzystanie_z_internetu_przez_dzieci_i_mlodziez.pdf)

– Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży online (https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne/materialy-multimedialne/bezpieczenstwo-dzieci-i-mlodziezy-online.html);

– Jak postępować w przypadku (cyber)przemocy?  (https://www.saferinternet.pl/pliki/publikacje/Radzenie%20sobie%20z%20cyberprzemoc%C4%85.pdf)

– Jak pomóc ofiarom (cyber) przemocy? (https://www.saferinternet.pl/pliki/publikacje/Pomoc%20ofiarom%20cyberprzemocy.pdf)

– Jak zachować prywatność online? (https://www.saferinternet.pl/pliki/publikacje/Prywatno%C5%9B%C4%87.pdf);

(https://www.saferinternet.pl/pliki/publikacje/Jak%20post%C4%99powa%C4%87%20w%20cyberprzemocy.pdf).

– Jak demaskować fałszywe doniesienia pojawiające się w Internecie? (https://www.saferinternet.pl/pliki/publikacje/Fakt%20czy%20fake.pdf)

 

GD

facebook