Strona głównaAktualnościOgólne„Katolik” otrzymał ZŁOTY MEDAL Portalu edukacyjnego WaszaEdukacja.pl

Portal edukacyjny WaszaEdukacja.pl przedstawił nowy ranking najlepszych liceów w Polsce. W ogólnokrajowym rankingu liceów na rok 2024 wzięło udział 1978 liceów, zarówno publicznych, jak i prywatnych.

Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Anny Jenke w Jarosławiu uzyskało 59.489 pkt, otrzymując 364. miejsce wśród najlepszych liceów w Polsce oraz 1. miejsce wśród liceów jarosławskich.

„Katolik” otrzymał ZŁOTY MEDAL Portalu edukacyjnego WaszaEdukacja.pl

Podczas sporządzania rankingu liceów, uwzględniono różnorodne kryteria, aby zapewnić obiektywne i wszechstronne podejście. Na liście uwzględniono wyniki egzaminów maturalnych zarówno na poziomie podstawowym, jak i rozszerzonym oraz osiągnięcia w ogólnokrajowych olimpiadach przedmiotowych W tym roku w związku z nowym typem egzaminu maturalnego, wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej dla liceów nie były publikowane, tak więc kryterium to nie było brane pod uwagę w tym roku.

Źródła danych wykorzystanych do rankingu pochodziły od sprawdzonych instytucji, takich jak Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki (MEiN), co gwarantowało wiarygodność i rzetelność prezentowanych wyników.

 

facebook