Strona głównaAktualnościOgólneKolejny awans Michała Solskiego w Olimpiadzie Przedmiotowej Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego.

18 lutego 2021 roku odbył się międzyszkolny etap Olimpiady Przedmiotowej Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego „Od Cedyni do Orszy”, w którym Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące reprezentowali  – Patrycja Winiarz z klasy Ia, Michał Solski z klasy IIb i Nikodem Wiprzycki z klasy IIIA.  Zadaniem uczestników było zmierzenie się z testem wiedzy z zakresu historii wojskowości oraz historii Polski.  Najlepiej z tym zadaniem poradził sobie Michał Solski, który zdobył 232 punkty z 240 możliwych. Dzięki temu zakwalifikował się Michał do etapu wojewódzkiego Olimpiady, który odbędzie się 11 marca 2021 roku. Nikodem Wiprzycki zdobył 197 pkt, zaś Patrycja Winiarz 104 pkt.

Wszystkim uczestnikom olimpiady  i ich opiekunowi merytorycznemu Jarosławowi  Dyrdzie składamy serdeczne podziękowania i życzymy kolejnych sukcesów.

Link do wyników

https://www.ko.rzeszow.pl/dla-dyrektora-i-nauczyciela/olimpiady-konkursy-zawody/wyniki-z-etapu-miedzyszkolnego-olimpiady-przedmiotowej-losy-zolnierza-i-dzieje-oreza-polskiego-2/

 
JD
facebook