Strona głównaAktualnościOgólnePierwszy finał olimpiady dla Michała Solskiego

Właśnie otrzymaliśmy wspaniałą informację, że mamy pierwszego w historii naszej szkoły uczestnika finału w Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego!
11 marca 2021 roku odbyły się wojewódzkie eliminacje Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego – Od Cedyni do Orszy”. Uczestniczył w nich Michał Solski, uczeń klasy IIb Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Jarosławiu przygotowywany przez mgr Jarosława Dyrdę.
Po napisaniu testu i jego ocenie przez komisję wojewódzką w Rzeszowie, jest nam bardzo przyjemnie poinformować, że Michał Solski awansował do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Uczeń uzyskał na etapie okręgowym 246 na 280 możliwych do zdobycia punktów. Wielkie gratulacje za wynik.
Etap finałowy będzie składał się z dwóch części – wypracowania pisemnego, które uczestnicy będą pisać 7 kwietnia 2021 roku oraz II części do, której awansują najlepsi finaliści z części pisemnej, zostanie ona rozegrana w czerwcu 2021 r.

JD

facebook