Strona głównaAktualnościOgólneNasza licealistka w II etapie Wojewódzkiego Konkursu Patriotycznego

Z ogromną radością informujemy, że Zuzanna Trelka została zakwalifikowana do przesłuchań finałowych Wojewódzkiego Konkursu Patriotycznego „Ojczyzna w poezji, pieśni i piosence” dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa podkarpackiego. Uczennica kl. 1b wykonała piosenkę „Biały Krzyż”.

Wojewódzki Konkurs Patriotyczny „Ojczyzna w poezji, pieśni i piosence” został objęty Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Jego celem jest wsparcie i promocja uzdolnionych młodych wykonawców, kształtowanie postaw patriotycznych poprzez śpiew pieśni i piosenek patriotycznych oraz pielęgnowanie kulturowego dziedzictwa poprzednich pokoleń. Konkurs obywa się w dwóch kategoriach: I) poezja patriotyczna; II) pieśń i piosenka patriotyczna.

7 listopada 2022 r. w Pałacu Dzieduszyckich w Zarzeczu będzie miało miejsce kolejne przesłuchanie. Jurorzy wyłonią wtedy osoby, które 13 listopada br. wezmą udział w Galowym Koncercie razem z Zespołem „Jednego Serca, Jednego Ducha” .

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów…

GD

facebook