Strona głównaAktualnościOgólneMaryja – najpiękniejszym wychowawcą spośród ludzi – Nowenna „Katolika”

Czerwiec to miesiąc w którym w szczególny sposób czcimy Najświętsze Serca Pana Jezusa a w każdą środę czciciele Matki Bożej Śnieżnej gromadzą się przed Jej wizerunkiem w jarosławskiej kolegiacie, aby prosić i dziękować za otrzymane łaski.

03.06.2020 w I środę miesiąca w nowennie i Mszy św. wzięła udział społeczność naszej szkoły Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego działającego przy parafii Bożego Ciała w Jarosławiu. Nowennie do Matki Bożej Śnieżnej, Królowej Rodzin i Eucharystii przewodniczył Ks. Dyrektor Łukasz Buczek, a młodzież naszego liceum czynnie uczestniczyła i animowała nabożeństwo i liturgię.

Ks. Dyrektor podczas nowenny skierował do zgromadzonych czcicieli Matki Bożej, a przede wszystkim do młodzieży z „Katolika” przesłanie następującej treści: „Maryja jest najpiękniejszym wychowawcą człowieka. Jej metodą wychowawczą jest piękno, piękno Jej serca i duszy. Tym pięknem Ona chce nas zachwycić i tego piękna uczyć. Pięknem swego serca chce nas wychowywać. Jak stawać się pięknym? Wpatrywać się w Nią i uczyć miłości, wyrozumiałości i szacunku do drugiego człowieka.

Oby młodzież i wszyscy uczestnicy nowenny wpatrując się w piękno wizerunku Matki Bożej Śnieżnej Królowej Rodzin zapragnęli wprowadzić to przesłanie w swoje życie.

Na zakończenie Eucharystii ks. Celebrans pobłogosławił wszystkich obecnych i zawierzył nauczycieli, wychowawców, rodziców i uczniów Królowej Rodzin.

Maryja, Ave Maryja, u Boga nam wypraszaj zdroje łask.

A.K.

facebook