Strona głównaAktualnościOgólnePierwsze sukcesy olimpijskie w roku szkolny 2020/2021

Uczniowie Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Jarosławiu udanie rozpoczęli rywalizację w olimpiadach przedmiotowych i tematycznych z historii i wiedzy o społeczeństwie. Tu należy wspomnieć, że szkoła uczestniczy w:

– Olimpiadzie Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości

– Olimpiadzie Wiedzy o Prawie

– Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”

– Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

– Olimpiadzie Historycznej

30 października 2020 roku odbył się w sposób zdalny etap szkolny Olimpiady Wiedzy o Prawie i Wymiarze Sprawiedliwości.  Polegał on na rozwiązaniu testu składającego się z 50 pytań. Z tym zadaniem świetnie poradzili sobie Estera Brzyska i Kornelia Kozicka z klasy IIA oraz  Anna Gałasiewicz i Radosław Socha z klasy IIb. Uzyskali oni 50 punktów na 50 możliwych i awansowali do drugiego etapu olimpiady.

6 listopada 2020 roku w szkole odbył się etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego”. Uczniowie musieli się zmierzyć z testem i egzaminem ustnym. W eliminacjach szkolnych wzięły udział trzy osoby: Patrycja Winiarz z klasy Ia, Michał Solski z klasy IIb i Nikodem Wiprzycki z klasy IIIA. Wszyscy uczestnicy osiągnęli wymagany poziom minimum 60 % punktów z testu oraz odpowiedzi ustnej. Tym samym cała trójka zameldowała się w II etapie olimpiady.

Wszystkim zakwalifikowanym do dalszych  etapów olimpiad życzymy powodzenia.

Opiekunem merytorycznym naszych olimpijczyków jest mgr Jarosław Dyrda.

facebook