Strona głównaAktualnościOgólneProjekt edukacyjny pt.: „Generał z nieludzkiej ziemi”

Z radością informujemy, że Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu bierze udział w kolejnym projekcie edukacyjnym pt.: „Generał z nieludzkiej ziemi”, realizowanym we współpracy z Fundacją „Towarzystwo Projektów Edukacyjnych” w Warszawie i Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli – Oddział w Przemyślu.

Celem projektu jest przybliżenie szerokiemu gronu uczniów postaci gen. dyw. Władysława Andersa w 80-tą rocznicę bitwy o Monte Cassino. Jego życiorys, poczynając od walk o niepodległość Polski w Korpusie Polskim generała Dowbora Muśnickiego, przez udział w wojnie polsko-bolszewickiej, kampanii wrześniowej, pobyt w kazamatach Łubianki, aż po wydostanie ponad 120 tysięcy Polaków – żołnierzy i cywilów – z sowieckiej Rosji, stanowi ilustrację losów Polaków w XX wieku. Wzruszające historie Generała i jego żołnierzy mogą stanowić cenne źródło nauki dla młodych Polaków, podkreślając zarówno ich bohaterstwo, jak i trudności, z jakimi się zmagali.

Projekt stanowi pomoc w realizacji podstawy programowej z historii i języka polskiego. Panie Joanna Tomczyk i Paulina Sawa wzięły udział 23 maja br. w warsztatach przeprowadzonych przez pracowników Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli – Oddział w Przemyślu, podczas których otrzymały takie materiały edukacyjne dla uczniów, jak: mini-podręcznik z kodem QR prowadzącym do filmu edukacyjnego, pakiet metodyczny zawierający scenariusze lekcji, testy sprawdzające, prezentację multimedialną, film oraz sześcio-planszową, wielkoformatową wystawę.

GD

facebook