Strona głównaAktualnościOgólneZbiórka paczek świątecznych w ramach akcji #RazemNaŚwieta.

Samorząd szkolny, włączając się w organizowaną już po raz trzeci ogólnopolską akcję „Razem na Święta”, przeprowadzi w dniach 10-11 i 14-18 grudnia br. w godz. 8.00-15.00 w Publicznym Katolickim Liceum Ogólnokształcącym Parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu świąteczną zbiórkę paczek świątecznych dla  Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Jarosławiu (ul. Ks. Mieczysława Lisińskiego 7, 37-500 Jarosław).

Uczniowie mogą włączyć się tę inicjatywę poprzez dostarczenie takich rzeczy, jak:

  • kosmetyki pielęgnacyjne i rzeczy higieny osobistej dla młodszych dzieci 3+ oraz dla starszych dziewcząt i chłopców (np. szampony i odżywki do włosów, balsamy do ciała, żele pod prysznic, pasty do zębów i szczoteczki, dezodoranty, chusteczki nawilżające, pampersy 6+ i SENI 0, nawilżające kremy do twarzy itp.),
  • przybory szkolne (np. zeszyty w kratkę 60 kart., duże zeszyty A4, kleje w sztyfcie, miękkie kredki, niełamiące ołówki, długopisy, farby plakatowe, nożyczki, pędzle, bloki techniczne A4/A3 białe i kolorowe, plasteliny, temperówki, gumki do mazania itp.)
  • materiały plastyczne i kreatywne (np. ozdobne papiery i bloki z różnymi motywami, pistolet i kleje na gorąco, dziurkacze dekoracyjne, masy plastyczne itp.)
  • słodycze z dłuższą datą przydatności, które szybko się nie psują (np. ciastka, wafelki, czekolady itp.)

Pojemnik na świąteczne paczki będzie znajdował się na I piętrze naszej szkoły przy świetlicy (sala nr 7). Do budynku można wejść jedynie pojedynczo w masce, poddając dezynfekcji ręce. Następnie należy wpisać swoje dane do „Księgi wejść i wyjść”. Po umieszczeniu przyniesionych rzeczy w pojemniku, należy odnotować godzinę wyjścia i niezwłocznie opuścić szkołę. Na terenie Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Jarosławiu nie można tworzyć jakichkolwiek zgromadzeń.

Zachęcamy wszystkich pracowników szkoły i uczniów do udziału w tej akcji.

Samorząd szkolny

LINKI DO AKCJI:

https://www.facebook.com/106592244590207/posts/131182592131172/

https://www.gov.pl/web/edukacja/razem-na-swieta-wolontariat-szkolny

 

facebook