Strona głównaAktualnościOgólneŚwiatowy Dzień Ziemi

22 kwietnia br. obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. Corocznie w okolicach tej daty prowadzi się akcje, których celem jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Najczęściej podejmowane akcje polegają na sprzątaniu parku, brzegu rzeki, czy otoczenia szkoły. W „Katoliku” została przygotowana okolicznościowa gazetka. Ponadto, przeprowadziliśmy akcję przesadzania szkolnych roślin doniczkowych. Większość z nich już nie mieściła się w swoich starych doniczkach, wiele miało poprzerastane korzenie. Młodzież naszego liceum dała roślinom niejako nowe, lepsze życie, umieszczając je troskliwie w większych doniczkach i zapewniając im świeżą ziemię. Uczniom klas 1 i 2 fachową pomocą i instruktażem służyła p. Joanna Tomczyk.

Również Google „doodle” (specjalna, tymczasowa zmiana logo na stronie głównej Google, przeznaczona dla uczczenia świąt, wydarzeń, osiągnięć i ludzi) uhonorowała Dzień Ziemi. Przedstawia zdjęcia lotnicze naszej planety, wskazujące niektóre obszary, w których poczyniono postępy w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości, układające się w litery GOOGLE.

Strona internetowa Eko Kalendarz radzi: Podejmij wyzwanie: poszukaj przyrody wokół siebie. Wyjdź z domu i poszukaj przyrody w dziwnych miejscach, zobacz jak przyroda walczy o swoje miejsce w mieście (np. drzewka na gzymsach, dachach komórek, rośliny wyrastające z murów, w pęknięciach asfaltu, między płytami chodnikowymi), przyjrzyj się drzewom w twojej okolicy, dotknij ich, powąchaj, przyjrzyj się liściom, zidentyfikuj gatunek.

Zachęcamy wszystkich do aktywnego obchodzenia Dnia Ziemi!

AA

 

facebook