Strona głównaAktualnościOgólneInauguracja akcji „Aleja Maturzystów”

16 czerwca 2021roku na kampusie Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych wraz z tegorocznymi maturzystami wspólnie zasadzili lipę, która ma symbolizować rocznik maturzystów 2020/21, ich wytrwałość i sukcesy na egzaminie maturalnym.
Z inicjatywy Rektora, prof. ucz. dr. hab. Krzysztofa Rejmana na terenie PWSTE powstanie alejka drzew lipowych, a każde z nich będzie przypominać jeden rocznik maturzystów z naszego regionu.
Zasadzone drzewo – lipa szerokolistna – nie będzie jedynie symbolem, ale także apelem o dbanie o środowisko. Na przestrzeni wieków wiele z gatunków roślin wyginęło, dlatego tak ważne jest uświadamianie młodych ludzi, jak istotne jest troszczenie się o los otaczającej nas przyrody.
Po oficjalnym zasadzeniu drzewa dokonano uroczystego wpisu do księgi pamiątkowej, która będzie dostępna do obejrzenia w budynku biblioteki PWSTE w Jarosławiu.
W inauguracji akcji sadzenia drzewa wzięła udział nasza szkoła ,reprezentowana przez wicedyrektor Ewę Jankowską i Nikodema Wiprzyckiego- tegorocznego maturzystę.

EJ

facebook