Strona głównaAktualnościOgólneFerie z TVP – oferta programowa

Telewizja Polska zadbała na czas ferii zimowych o nietypową ofertę programową dla młodych odbiorców. Uczniowie mogą oglądać specjalne pasmo na antenie TVP 3 (godz. 8:00-13:00), TVP ABC (godz. 8:00-13:00), TVP Kultura (godz. 11:00-13:00) oraz na platformie vod.tvp.pl iw specjalnym serwisie ferie.tvp.pl.

W paśmie TVP 3 młodzież może oglądać następujące programy: 

  • „Piłkarskie ABC” (godz. 9:00) – 20-minutowa zachęta do systematycznego treningu piłkarskiego i zdrowej diety. Poszczególne odcinki poprowadzą trenerzy i byli piłkarze reprezentacji Polski. „Piłkarskie ABC” to również doskonała okazja, by poszerzyć swoją wiedzę o piłce nożnej.
  • „Strefa ruchu” (godz. 9:20) – wspólne ćwiczenia fitness aktywizujące konkretne parte mięśni, niezbędne szczególnie dla utrzymania właściwej podstawy ciała i zdrowej sylwetki.
  • „Zaloguj się w kuchni” (godz. 9:35) – szef kuchni pokaże, jak samodzielnie przygotować proste i smaczne potrawy na śniadanie, lunch do szkoły czy na spotkanie z przyjaciółmi. Z programu widzowie dowiedzą się, jak zadbać o dobór składników i walory odżywcze, aby dieta była zróżnicowana i zdrowa.
  • „Poczuj rytm” (godz. 9:50) – roztańczeni instruktorzy w rytmie popularnych piosenek przeprowadzą młodych widzów przez świat współczesnych tańców. Pokażą, że podłoga naszego mieszkania przy odrobinie wyobraźni może stać się parkietem, na którym będzie królował taniec. 
  • „Uczniowie z klasą” (godz. 10.05) – talent show z udziałem młodych mistrzów, którzy udowodnią, że niezależnie od tego, skąd pochodzimy, rozwijanie zainteresowań jest możliwe – wystarczy połączenie talentu, motywacji i cierpliwości i pracy, by walczyć o wymarzony cel.
  • „Wkręć się w to!” (godz. 10:20) – czas spędzany w domu można wykorzystać bardzo kreatywnie. Użycie surowców wtórnych do tworzenia przedmiotów użytkowych, próby wokalne, gra w szachy czy tenis stołowy mogą otworzyć okno do wielowymiarowego świata wyobraźni i kreatywności. 
  • „Zaczarowany świat sztuki” (godz. 10.35) – po niezwykłym świecie malarstwa oprowadzi widzów Blanka, która odwiedza muzea i galerie, a w nich dociera do miejsc niedostępnych na co dzień. Podczas swojej podróży pokazuje, że sztuka wcale nie musi być nudna i poważna.
  • „e-MOCje” (godz. 10:50) – poradnik poświęcony problemom psychologicznym młodzieży. Każdy odcinek zostanie omówiony inny problem, m.in. wzrost poziomu lęku i poczucia zagrożenia we współczesnym świecie, cyberprzemoc czy trudne sytuacje w rodzinach dysfunkcyjnych. 
  • filmy (godz. 11:00) – codziennie na antenie TVP 3 emisja innego filmu dla młodzieży. 

Na antenie TVP Kultura w godz. 11:00-13:00 uczniowie i rodzice mogą zapoznać się z ekranizacjami najpopularniejszych lektur szkolnych (np. „Quo Vadis”, „Nad Niemnem” i „Szatan z siódmej klasy”).

GD

facebook