Strona głównaAktualnościOgólnePierwsza pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

26 września był dniem, w którym po raz pierwszy w krótkiej historii naszego liceum my maturzyści wyruszyliśmy na Jasną Górę. W tej wyjątkowej drodze towarzyszyli nam ks. dyrektor Łukasz Buczek, wychowawczyni klasy Beata Bałendo i nauczyciel geografii Wiesława Kida. Spotkanie o wczesnej porze było zapowiedzią dobrego dnia, wypełnionego modlitwą, refleksją i radością wspólnego pielgrzymowania do Matki Bożej.

Pielgrzymka jest dla mnie ważnym wydarzeniem, ponieważ możemy razem jako klasa zawierzyć naszą maturę Matce Bożej.

Weronika

W skupieniu wpatrywaliśmy się w oblicze Pani Jasnogórskiej i każdy z nas dziękował Jej za otrzymane łaski i powierzał swoje prośby. Wszechobecna cisza i bliskość Maryi czyniły tę chwilę wyjątkową. Byliśmy jedyną grupą maturzystów podczas odprawianej Eucharystii. Czuliśmy siłę modlitwy wspólnoty zgromadzonej w Kaplicy Matki Bożej.

Jasna Góra jest dla mnie szczególnym miejscem, w którym w wyjątkowy sposób mogę oddać całe życie w ręce Maryi. Jestem bardzo wdzięczna, że podczas pielgrzymki mogłam powierzyć Matce Bożej moją maturę i moją przyszłość

Marysia

To święte miejsce jest wyjątkowe. W ciszy i spokoju duszy można zanurzyć się w miłości Matki Bożej.

Karolina

Droga krzyżowa na wałach obronnych klasztoru w strugach padającego deszczu i mieniącym się u stóp wzgórza jesiennym parku była wyjątkowym przeżyciem duchowym. W skupieniu wsłuchiwaliśmy się w rozważania Męki Pańskiej.

Przeżyłam na Jasnej Górze najpiękniejszą w swoim życiu drogę krzyżową. Msza Święta, odprawiana w naszej intencji, droga krzyżowa podczas której się modliliśmy za siebie i myśleliśmy o sobie nawzajem – to było piękne.

Sara

Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach było kolejnym szczególnym miejscem duchowych przeżyć. Modliliśmy się przed wizerunkiem Jezusa Miłosiernego. Pan powiedział: Podaję ludziom naczynie, z którym mają przychodzić po łaski do źródła Miłosierdzia. Tym naczyniem jest ten obraz z podpisem: ,,Jezu, ufam Tobie” (Dz. 327). Przez obraz ten udzielać będę wiele łask dla dusz (Dz. 570).

Pierwszy raz z bliska mogłam ujrzeć cudowny obraz Bożego Miłosierdzia, który zostanie już w mojej pamięci na długo.

Karolina

Modlitwa na Jasnej Górze dodała mi dużo nadziei oraz wiary w siebie. Szczególna była też modlitwa w Sanktuarium w Łagiewnikach, gdyż ważna w moim życiu jest św. Faustyna.

Amelia

Pielgrzymka na Jasną Górę wzmocniła mnie duchowo. Był to rodzaj oczyszczenia wewnętrznego. Ważną chwilą dla mnie była spowiedź święta i droga krzyżowa. Modlitwa w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia miała dla mnie szczególne znaczenie.

Izabela

Odwiedziliśmy też królewskie miasto, które przywitało nas pięknym słońcem.Spacer krakowskimi uliczkami był niezwykle urokliwy i skłaniał do refleksji. Żegnani deszczem, wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu.
Umocnieni duchowo z ufnością patrzymy w przyszłość.

Pielgrzymka do Częstochowy była dla mnie ważnym przeżyciem duchowym. I ta szczególna atmosfera Jasnej Góry…

Nikodem

Dzięki temu wyjazdowi miałam czas na przemyślenia (…) Wszystkie święte miejsca, które odwiedziliśmy zachwyciły mnie również od strony architektonicznej. Na pewno tu wrócę z modlitwą dziękczynną.

Amelia

facebook